به دنبال کشف نیازهای بازار باشید

به دنبال کشف نیازهای بازار باشید
به دنبال کشف نیازهای بازار باشید

یکی از راه‌های موثر برای کشف نیازهای بازار این است که به دنبال کاری باشید که مردم تا کنون سعی کرده‌اند انجام دهند ولی موفق نشده‌اند. استفاده از تحقیقات بازار برای بررسی رفتار و عادات مصرف کنندگان کمک می‌کند که نیازهای مختلف را شنایی کنید. این تحقیقات چنان به مصرف کنندگان نزدیک می‌شوند که عادات اولیه و ضروری آن‌ها را مشاهده می‌کنند.

محققان بازار با انجام تحقیق متوجه شدند که مصرف کنندگان هیچ روش آسانی برای از بین بردن لکه‌های روی لباس یا زمین نداشتند. بنابراین آن‌ها برای این مشکل راه حلی یافتند. زمانی که به دنبال کشف نیازی هستید، به محصولات ساخته نشده یا خدمات ارائه نشده فکر کنید، در جوامعی که چنین چیزهایی در آن‌ها عرضه نشده است. پس از آن نیز نام‌های تجاری با تمایلات و تقاضاها تقویت می‌شوند و رشد بیشتری را تجربه می‌کنند. به طور مثال “استارباکس” از نیاز و تقاضای سبک زندگی اروپایی به اوج رسید و”آی پاد” از نیاز تقسیم موزیک آنلاین پیشرفت کرد.

هدف تحقیقات بازار جمع آوری داده از مشتریان بالفعل و بالقوه است. جمع آوری اینگونه داده‌ها، ریسک تصمیم گیری  را کاهش می‌دهد. بارکلیز به عنوان بانکی جهانی، در 56 کشور جهان خدمات مالی ارائه می کند. به منظور ایجاد محصول برای دانشجویان و جذب آن‌ها، بارکلیز نیاز به فهم کامل نیازهای این گروه را هدف قرار داد. قبل از اجرای تحقیقات بازار، بارکلیز ابتدا دست به طراحی مجموعه ای از سؤالات زد. با پرسیدن این سؤالات کلیدی توانست منطق جذب مشتریان را به وضوح دریابد.

نخست اینکه دانشجویان فرصتی برای ایجاد یک رابطه طولانی مدت فراهم می کنند. از آنجایی که بخش بازار دانشجوبان در اکتبر و سپتامبر هر سال با آغاز ترم تحصیلی افزایش می یابد، این بانک فرصت سالانه ‌ای برای هدف قرار دادن این مشتریان جدید خواهد داشت زیرا این دانشجویان نیاز به افتتاح حساب دارند و شاید هنوز بانک خود را انتخاب نکرده باشند.  سپس، با استفاده از این داده ها مشخص شد که سالها بعد از افتتاح حساب، بارکلیز می‌تواند رابطه ای طولانی مدت و ارزشمند با دانشجویان برقرار کند. این بدان معنا است که دانشجویان به عنوان یک بخشی از بازار با پتانسیل و اهمیت بسیار بالا محسوب می شوند.

این درک درونی بسیار حیاتی بود. با این پیش زمینه، بارکلیز تحقیق بازار را طراحی نمود. هدف این پژوهش درک این موضوع بود که دانشجویان واقعا به بانک نیاز دارند. بدین طریق بانک قادر خواهد بود محصولات و خدماتی ارائه کند که ارزش افزوده برای دانشجویان داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید