اقتصاد دیجیتالی چگونه بر استراتژی‌های بازاریابی شما مسلط می‌شود؟

اقتصاد دیجیتالی چگونه بر استراتژی‌های بازاریابی شما مسلط می‌شود؟

با گسترش دنیای اینترنت، امروزه مدل تعامل با مشتریان دچار تغییر شده است. برخلاف گذشته که ابتدا به تجارت توجه می‌شد بعد مشتریان مد نظر قرار داده می‌شدند، امروزه باید تحلیل‌های خود را ابتدا از ذهن و رفتار مصرف‌کنندگان شروع کرده و سپس به کسب‌وکار برسیم. اما این اتفاق چگونه افتاده؟ باور کنیم یا نه این اقتصاد دیجیتالی است که جایگاه مشتریان  را در تجارت ارتقاء بخشیده. کارفرمایان نیز می‌توانند از فرصت‌های موجود در شرایط جدید، برای بهبود ارتباط خود با مشتریانشان استفاده کنند. در راستای اقدامات زیر می‌توانید از این فرصت‌ها استفاده کنید:


۱- نوآورانه فعالیت کنید
رفتار مشتریان و نحوه تصمیم‌گیری آن‌ها را در تکنولوژی دیجیتال خود وارد کنید. به عبارتی اول مشتری را بشناسید و سپس از تکنولوژی برای حمایت از مشتریان و ارائه خدمات مطلوب آن‌ها استفاده کنید.

۲- بازخوردها را پذیرفته و آن‌ها را تقویت کنید
بیشتر مواقع تصمیمات خرید، تحت تاثیر رسانه‌های اجتماعی و اظهارات افرادی که حتی ممکن است هیچ وقت ملاقاتشان نکرده باشیم شکل می‌گیرد.  بازخوردهای خوب و بد را در شبکه‌های اجتماعی با هوشیاری دنبال کنید، نواقص و اشکالات کارتان را شناسایی و برطرف کرده و از این طریق ارزش برند خود در شبکه‌های اجتماعی بهبود ببخشید.

۳- به بازاریابی‌های خود جنبه شخصی بدهید
مشتریان دنبال این هستند که ببینند کالاها و خدمات چگونه نیازهای  شخصی آن‌ها را برطرف می‌کند. آن‌ها پیوسته در این ارتباط صحبت کرده و داده تولید می‌کنند. مکانیزم‌هایی ایجاد کنید که بتواند به اطلاعاتی که در لحظه ایجاد می‌شود در فضای مجازی واکنش‌های بازاریابی متناسب بدهد. از طریق ایجاد حساب برای مشتریان در وبسایتتان و جمع‌آوری اطلاعات آن‌ها این امر امکان پذیر می‌باشد.

۴- هوشایارانه و همه جانبه عمل کنید
از بازاریابان انتظار می‌رود همزمان بتوانند در دو نقش ظاهر شوند: عالم و هنرمند. به عنوان یک عالم بازاریاب باید بتواند داده‌های موجود را در جهت شناسایی فرصت‌ها، ارتقاء برند و بهبود رابطه با مشتریان تحلیل کند. بخش هنری بازاریابی نیز این است که داستان برند خود را به گونه‌ای تعریف کنید که در تمامی کانال‌ها اعم از اینترنت، تلفن و فروشگاه‌ها در دسترس، جذاب، و قابل به اشتراک گذاری باشد.

با اقتباس از:
business2community.com

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.