برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات

0
781
برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات
برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات

امروزه بخش خدمات هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه، در اشتغالزایی و رفع نیازهای جامعه نقش ارزنده‌ای دارد. بخش خدمات شامل بخش آموزش ، دولت، حمل و نقل بهداشت و سلا‌مت، خرده‌فروشی و عمده‌فروشی، خدمات شخصی و عمومی، ارتباطات راه دور، هتل‌‌ها و رستوران‌ها و… می‌شود.  علاوه بر این، سهم بخش خدمات در GNP کشورها، بر خلاف بخش تولید، در حال افزایش است ضمن اینکه بخش خدمات، شاهد روند افزایشی بهره وری است.در این رابطه، در ایران از سال ۱۳۷۵ تا۱۳۸۵ سهم بخش خدمات از ۴۵ درصد به ۷۳ درصد رسیده است. مزید بر این، نوآوری در خدمات منجر به رشد و پویایی و اشتغال بیشتر در این بخش در طی سال‌های گذشته شده است.

در پاسخ به رشد بخش خدمات، توجه موسسات دانشگاهی به مدیریت مؤسسه‌های خدماتی نیز افزایش یافته است. در این میان، مدیریت استراتژیک در این بخش و جهت دهی به فعایتهای بخش های خدماتی در سطح سازمانی، منطقه‌ای و ملی از اهمیت شایانی برخوردار است. لیکن، تاکنون علی‌رغم اهمیت روزافزون بخش خدمات ، توجه کمی به این بخش و مدیریت آن در سطوح پیش گفته، مبذول شده است. از طرفی، برگزاری کنفرانس ها و نشست های علمی فرصتی مناسب جهت آشنایی هرچه بیشتر محققین و دانشجویان با پیشرفت ها و دستاوردهای روزآمد علمی و نیز محملی برای آشنایی آنان با صنعت خدمات و شرکت های مرتبط می باشد. همچنین، برگزاری کنفرانس‌ها فرصتی بسیار مغتنم برای ارتباط صاحبان صنایع خدماتی با دستاوردهای علمی دانشگاه ایجاد می نماید. مزید بر این، یکی از راه کارهای برطرف نمودن موانع و مشکلات در راه ارتباط صنعت و دانشگاه برگزاری کنفرانس ها و نشست های علمی می باشد.

در راستای نیل به اهداف فوق، گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد اقدام به برگزاری اولین کنفرانس ملی راهبردی خدمات در تاریخ ۲۸ مهر ماه سال ۱۳۹۴ نموده که جزئیات و اطلاعات بیشتر را در پوستر زیر مشاهده می‌نمایید.

برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات
برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید