برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات

برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات
برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات

امروزه بخش خدمات هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه، در اشتغالزایی و رفع نیازهای جامعه نقش ارزنده‌ای دارد. بخش خدمات شامل بخش آموزش ، دولت، حمل و نقل بهداشت و سلا‌مت، خرده‌فروشي و عمده‌فروشي، خدمات شخصي و عمومي، ارتباطات راه دور، هتل‌‌ها و رستوران‌ها و… مي‌شود.  علاوه بر این، سهم بخش خدمات در GNP کشورها، بر خلاف بخش تولید، در حال افزایش است ضمن اینکه بخش خدمات، شاهد روند افزایشی بهره وری است.در این رابطه، در ايران از سال 1375 تا1385 سهم بخش خدمات از 45 درصد به 73 درصد رسيده است. مزید بر این، نوآوری در خدمات منجر به رشد و پويايي و اشتغال بیشتر در این بخش در طي سال‌های گذشته شده است.

در پاسخ به رشد بخش خدمات، توجه موسسات دانشگاهی به مديريت مؤسسه‌هاي خدماتي نيز افزايش يافته است. در این میان، مدیریت استراتژیک در این بخش و جهت دهی به فعایتهای بخش های خدماتی در سطح سازمانی، منطقه‌ای و ملی از اهمیت شایانی برخوردار است. لیکن، تاکنون علی‌رغم اهمیت روزافزون بخش خدمات ، توجه کمی به این بخش و مدیریت آن در سطوح پیش گفته، مبذول شده است. از طرفی، برگزاری کنفرانس ها و نشست های علمی فرصتی مناسب جهت آشنايی هرچه بيشتر محققين و دانشجويان با پيشرفت ها و دستاوردهای روزآمد علمی و نيز محملی برای آشنايی آنان با صنعت خدمات و شرکت های مرتبط می باشد. همچنین، برگزاری کنفرانس‌ها فرصتی بسيار مغتنم برای ارتباط صاحبان صنایع خدماتی با دستاوردهای علمی دانشگاه ايجاد می نمايد. مزید بر این، يکی از راه کارهای برطرف نمودن موانع و مشکلات در راه ارتباط صنعت و دانشگاه برگزاری کنفرانس ها و نشست های علمی می باشد.

در راستای نيل به اهداف فوق، گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد اقدام به برگزاری اولین کنفرانس ملی راهبردی خدمات در تاریخ 28 مهر ماه سال 1394 نموده که جزئیات و اطلاعات بیشتر را در پوستر زیر مشاهده می‌نمایید.

برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات
برگزاری اولین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید