جدیدترین آمار استفاده ازشبکه‌های اجتماعی: اعضای اینستاگرام دو برابر شده است

جدیدترین آمار استفاده ازشبکه‌های اجتماعی: اعضای اینستاگرام دو برابر شده است

در دنیای شبکه‌های اجتماعی، موفقیت اینستاگرام در چند سال اخیر از موارد جالب توجه بوده است. اینستاگرام با جذب کاربران جوان و نوجوان به سرعت محبوبیت پیدا کرده و در دو سال گذشته کاربران فعال این شبکه اجتماعی به دو برابر افزایش پیدا کرده است. بنابراین جای تعجب ندارد که مارک زابرگرک مالک فیسبوک حاضر شد برای خرید این سرویس اشتراک عکس، دو میلیارد دلار بپردازد. در نمودار زیر آمار افزایش کاربران اینستاگرام را از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۱۵ مشاهده می‌نمایید:

اعضای اینستاگرام دو برابر شده است

به لحاظ فعال بودن کاربران نیز فیسبوک رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. بیش از ۸۰ درصد کاربران فیسبوک حداقل روزی یک بار به حساب کاربری خود سر می‌زنند و نیمی از این تعداد بیش از یک بار در روز این کار را انجام می‌دهند. در نمودار زیر آمار کاربران هر یک از شبکه‌های اجتماعی که روزی چند بار پروفایل خود را چک می‌کنند، نمایش داده شده است:

درصد کاربران فعال هر یک از شبکه‌های اجتماعی

مقایسه‌ی آمار کاربران فعال فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی و تفاوت معنی دار آن‌ها نشان می‌دهد که فیسبوک نه تنها دارای بیشترین تعداد مخاطبان در بین شبکه‌های اجتماعی می‌باشد، بلکه فعالیت و توجه کابران را نیز به خود معطوف کرده است.

منبع: globalwebindex.net

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.