نرم افزارهای پیام رسان شبکه‌های اجتماعی را پشت سر گذاشتند

نرم افزارهای پیام رسان شبکه‌های اجتماعی را پشت سر گذاشتند
نرم افزارهای پیام رسان شبکه‌های اجتماعی را پشت سر گذاشتند

در حال حاضر کاربران سرتاسر دنیا از نرم افزارهای پیام رسان نه فقط برای ارسال و دریافت پیام با دوستان و آشنایان خود بلکه به جهت ارتباط با برندها و دریافت محتوا نیز استفاده می‌کنند. در سال 2015 تعداد مجموع کاربران چهار پیام رسان برتر از نظر جمعیت، از تعداد کاربران چهار شبکه‌ی اجتماعی برتر بیشتر شده است. نرم افزارهای پیام رسان همچنین نسبت به سایر اپلیکیشن‌های موبایل از نرخ استفاده‌ی بالاتری برخوردارند. بیشترین استفاده از شبکه‌های پیام رسان توسط کاربران جوان صورت می‌گیرد، گروهی که بسیار مورد توجه برندها و بازاریابان هستند.

نرم افزارهای پیام رسان شبکه‌های اجتماعی را پشت سر گذاشتند

در نمودار بالا آمار رشد مجموع کاربران چهار شبکه‌ی پیام رسان برتر در مقایسه با رشد کاربران چهار شبکه‌ی اجتماعی برتر، از سه ماهه چهارم سال 2011 تا سه ماهه سوم 2015 نمایش داده شده است. واحد شمارش کاربران در محور عمودی بر حسب میلیون می‌باشد. همان گونه که مشاهده می‌شود در سال 2015 نرم افزارهای پیام رسان برتر، شبکه‌های اجتماعی بزرگ را به لحاظ تعداد کاربران پشت سر گذاشتند.

سایت بیزینس اینسایدر در گزارشی به بررسی علل موفقیت و اقبال کاربران به شبکه‌های پیام رسان پرداخته که برخی از نکات این گزارش را با هم مرور می‌کنیم:

  • تبادل داده در در این اپلیکیشن‌ها با سرعت بالا و هزینه کم و بر روی دستگاه‌های ارزان قیمت امکان پذیر بوده و امکانات این نرم افزارها نیز روز به روز در حال توسعه می‌باشد.

 

  • این نرم افزارها کاربردی فراتر از تبادل پیام دارند. برخی کمپانی‌ها در حال ساختن سرویس‌هایی برای شبکه‌های پیام رسان هستند تا بتوانند از این طریق کسب درآمد کنند.

 

  • نرم افزارهای پیام رسان آسیایی مثل ویچت و لاین توانسته اند راهکارهای خلاقانه‌ای برای حفظ رابطه خود با کاربران ابداع کرده و آن‌ها را با استراتژی‌های درستی پیاده کنند.

 

  • در حال حاضر کمپانی‌های رسانه‌ای تمرکز  سرمایه‌ی خود را بر روی شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار مثل فیسبوک گذاشته اند اما پیش بینی می‌شود با توجه به اقبال زیاد کاربران به شبکه‌های پیام رسان، شرکت‌های رسانه‌ای نیز به ارائه خدمات برای این برنامه ها پرداخته و از پتانسیل موجود در آن برای ارتباط گرفتن با برندها، تبلیغ کنندگان و کاربران استفاده کنند.

منبع: businessinsider.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید