5 پیش بینی برای سال 2016 که هر بازاریابی باید بداند!

5 پیش بینی حوزه بازاریابی و فروش برای سال 2016
5 پیش بینی حوزه بازاریابی و فروش برای سال 2016

در سالی که گذشت شاهد یک رشد اساسی در صنعت فروش بودیم که این امر با توسعه‌ی ابزارهای فروش متمرکز بر تکنولوژی، حاصل شده است. بنابراین سال 2016 نیز یک سال بسیار مهم در حوزه بازاریابی و فروش به حساب می‌آید. در این مطلب به 5 پیش بینی مهم بازاریابی و فروش برای سال جدید از دید کارشناسان این حوزه می‌پردازیم.

1- هجوم اتوماسیون بازاریابی
تکنولوژی و شرکت‌های پیشرو، تکنولوژی های فروش و بازاریابی را به شکل بی سابقه‌ای توسعه خواهند داد. امسال سالی خواهد بود که شخصی سازی به عنوان یک اصل در بازاریابی پذیرفته شده و مورد تمرین و استفاده قرار می‌گیرد.شخصی سازی را می‌توان به عنوان یک مزیت هم در بازاریابی و هم در فروش مورد استفاده قرار داد. شخصی سازی در فروش به معنی ارائه داده‌های مورد نظر به مخاطبان هدف و هدایت آن‌ها به سمت محصول از طریق تکنولوژی و مکالمات شخصی می‌باشد.

2- تنزل کاربرد ایمیل‌های اتوماتیک در فروش
پیش بینی می‌شود که نرخ باز شدن ایمیل‌های اتوماتیک بازاریابی، کاهش پیدا کند. با توجه به سرریز شدن محتوا که امروزه به واسطه‌ی تکنولوژی با آن مواجه هستیم، صنعت فروش بسیار تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. بنابراین پیام‌های شخصی سازی نشده و عمومی، موثر و کارا نخواهند بود، زیرا اینگونه ایمیل‌ها به راحتی توسط کاربران حذف خواهند شد. ایمیل‌های بازاریابی جنبه‌ی شخصی ندارند و در عصر حاضر مشتریان مایلند که در سطوح شخصی مورد توجه قرار بگیرند. بازاریابان بایستی در انتخاب راه‌هایی که با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار می‌کنند، هوشمندانه عمل کنند. امسال سالی خواهد بود که در آن بازاریابان پیشرو به ابداع استراتژی‌های خلاقانه و جدیدی برای برقراری ارتباط با مخاطبانشان دست خواهند زد.

3- افزایش میزان مکالمات تلفنی در مقابل کاهش نرخ باز شدن ایمیل
در حدود 130 سال گذشته، تلفن مهم‌ترین وسیله‌ی برقراری ارتباط بوده است و کماکان جایگاه مهمی خواهد داشت. برخلاف ایمیل، مکالمات تلفنی بیشتر جنبه‌ی شخصی دارند. مشتریان در فرآیند خرید، به روابط مورد اعتماد نیاز دارند و تلفن یکی از بهترین راه‌های حاصل شدن این نوع ارتباط می‌باشد. در سال 2016، بازاریابان به استفاده مجدد از این ابزار آزمایش شده و مورد اعتماد، روی خواهند آورد.

4- مدیریت ارتباط محصول به عنوان یک عامل مهم در مدیریت ارتباط با مشتری
بعضی چیزها وقتی همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، بهتر کار می‌کنند و بازدهی بیشتری دارند. یک مثال از این موضوع در بازاریابی، مدیریت ارتباط محصول (PRM) و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است. بازاریابان تا کنون نتوانستند به گونه‌ای از تکنولوژی بهره بگیرند که این دو با یکدیگر همسو شده و منجر به افزایش کارایی در هدایت مشتریان شود، اما پیش بینی می‌شود که در سال جدید داده‌هایی که از PRM حاصل می‌شوند، CRM را به سوی یک فرآیند جامع‌ و کارا هدایت کند.

5- تنزل جایگاه کمپانی‌های بزرگی که خلاقیت کمتری دارند
مدیران عامل و مدیران بازاریابی که کارمندان خود را به ابداع و فکر بر روی شیوه‌های خلاقانه در بازاریابی تشویق نمی‌کنند، موقعیت کمپانی خود را به خطر می‌اندازند. امروزه ابزارهای جدیدی برای بلاک کردن و نادیده گرفتن پیام‌های تبلیغاتی و بازاریابی در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است، بنابراین بازاریابان بایستی همیشه به فکر ابداع راه‌های جدید و خلاقانه‌ای باشند که به وسیله‌ی آن صدای خود را به گوش مخاطبان هدفشانبرسانند. شخصی سازی نیازمند خلاقیت است. پس در سال 2016 این موضوع را نادیده نگیرید!

اکنون زمان آن فرارسیده که برنامه‌های خود را برای سال جدید مجدداً ارزیابی کنید. برنامه‌هایی که می‌خواهید به آن‌ها ادامه دهید را انتخاب کنید و همچنین برنامه‌هایی که باید کنار گذاشته شوند را نیز مشخص کنید و با نگاهی رو به جلو در مسیر آینده قدم بردارید.

برگرفته از سایت: ama.org

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید