چند میلیون سیم‌کارت‌ در کشور فعال است؟

communication-operator

براساس آمارهای رسمی تا پایان شهریورماه امسال بالغ بر ۱۵۰ میلیون سیم‌کارت در کشور راه‌اندازی شده که از این تعداد حدود ۷۹ میلیون سیم‌کارت فعال هستند. بدین ترتیب ضریب نفوذ موبایل در کشور به ۹۸.۹ درصد رسیده است. این گزارش نشان می‎دهد در مدت مذکور همراه اول در بخش سیم‌کارت‌های دائمی بالغ بر ۱۸ میلیون و ۴۲۲ هزار خط راه‌اندازی کرده که از این میان ۱۴ میلیون و ۷۸۰ هزار سیم‌کارت فعال هستند.

ضریب نفوذ همراه اول نیز ۵۷.۵۲

در ارتباط با سیم‌کارت‌های اعتباری نیز اپراتور اول ارتباطی بیش از ۴۶ میلیون و ۳۶۸ هزار سیم‌کارت راه‌اندازی کرده که از این میان ۳۰ میلیون و ۸۳۸ هزار سیم‌کارت در حالت فعال قرار دارند.  این اپراتور مجموعاً بیش از ۶۴ میلیون و ۷۹۱ هزار سیم‌کارت واگذار کرده که از این میان ۴۵ میلیون و ۶۱۹ هزار سیم‌کارت فعال است.

حدود ۸۰ میلیون سیم‌کارت ایرانسل در دست مردم

ایرانسل اپراتور دوم ارتباطی است که کمتر از یک میلیون خط دائمی واگذار کرده و بالغ بر ۷۷۴  هزار سیم‌کارت دائمی در بازار دارد که از این میان ۳۱۲ هزار و ۲۸۹ خط در حالت فعال قرار دارند. ایرانسل در عین حال بالغ بر ۷۸ میلیون و ۵۸ هزار سیم‌کارت اعتباری واگذار کرده که از این میان تنها ۳۰ میلیون و ۹۱۶ هزار خط فعال است.

ضریب نفوذ رایتل در بازار

گزارش‌ها نشان می‌دهد که رایتل اپراتورسوم ارتباطی تاکنون بالغ بر ۱۵۹ هزار و ۵۰۰ سیم‌کارت دائمی واگذار کرده که از این میان ۴۷ هزار و ۲۳۰ سیم‌کارت در حالت فعال قرار دارند. همچنین رایتل تا پایان شهریورماه سال جاری بالغ بر پنج میلیون و ۸۹۴ هزار سیم‌کارت اعتباری واگذار کرده که از این میان بیش از یک میلیون و ۷۴۴ هزار خط در حالت فعال قرار دارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید